W dniach 17 – 19 października, serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z Mistrzami Budownictwa Pasywnego, podczas pierwszej takiej w Polsce, Międzynarodowej Konferencji Online:
Era Budynków Pasywnych – Czas Mistrzów!
- To wyjątkowa okazja, aby posłuchać wystąpień wybitnych projektantów i doświadczonych wykonawców budynków pasywnych – o różnej skali i przeznaczeniu czy instalacji w takich obiektach!
- Przedstawiciele sektorów powiązanych również mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy prosto z rynku nieruchomości!
Podczas 3 dni konferencji wystąpią m.in.: Prof. Arch. Ludwig Rongen, Inż. Günter Lang, Dr inż. Andrzej Górka, Arch. Tomasz Pyszczek, Arch. Marcin Stelmach, Inż. Łukasz Kulaszewski, Adrian Majewski, Bartłomiej Grabowski, Arch. Kamil Wiśniewski!
- Prowadzący: Arch. Kamil Wiśniewski
Nigdy wcześniej w Polsce nie udało się zebrać tak wyjątkowego grona, związanego z budownictwem pasywnym i zeroenergetycznym podczas 1 wydarzenia online!
Przygotujcie się na same konkrety!
- wyjątkowe case study,
- wartościowe rozmowy,
- wybitni eksperci!
Era budynków pasywnych – tło rynkowe
- Od 2024 roku zaczynają obowiązywać nowe klasy energetyczne budynków. Jaki będzie tego skutek?
- W obliczu kryzysu energetycznego, bieżącej sytuacji geopolitycznej i zmian klimatycznych, budynki pasywne i zeroenergetyczne stały się standardem. Od tego nie ma już odwrotu.
- Niebawem zmieni się także sposób wyceny nieruchomości, w oparciu o nowy wskaźnik efektywności energetycznej, przez co energochłonne budynki staną się trudniej zbywalne, a ich cena rażąco spadnie!
Dlatego nadchodzące lata określamy jako „Czas Mistrzów”” – profesjonalistów i profesjonalistek z wiedzą i doświadczeniem w zakresie budynków pasywnych i zeroenergetycznych. Należą do nich m.in.:
- projektanci, wykonawcy, nadzór budowlany, audytorzy energetyczni,
- producenci i sprzedawcy materiałów budowlanych i komponentów,
- instalatorzy i serwisanci urządzeń i systemów, przeznaczonych dla budynków o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię,
- pośrednicy ds. nieruchomości, doradcy finansowi i ubezpieczeniowi,
- inni, zawodowo związani z procesem budowy!
To od nich zależy budowlana przyszłość! To oni będą głównymi beneficjentami i rozgrywającymi na rynku budowlanym w kolejnych latach.
Termin i rejestracja:
- Termin: 17-19 października 2023, godz. 20:00 – 21:35
- Agenda i bezpłatna rejestracja: == TUTAJ ==
Nie zwlekaj – liczba miejsc ograniczona!
Goście specjalni:
PROF. ARCHITEKT LUDWIG RONGEN, RoA Rongen Architekten
- Certyfikator Budynków Pasywnych i Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych.
- Założyciel i główny udziałowiec działającej na arenie międzynarodowej pracowni projektowej RoA RONGEN ARCHITEKTEN PartG mbB oraz wieloletni wykładowca na Wydziale Architektury w Erfurcie.
- Zyskał sławę na arenie międzynarodowej – szczególnie w Chinach – dzięki licznym projektom budynków pasywnych o różnej skali i przeznaczeniu o charakterze pilotażowym. Autor wielu publikacji, specjalistycznych opracowań i wykładów na międzynarodowych konferencjach i kongresach z zakresu budynków w najwyższych standardach energetycznych.
INŻ. GÜNTER LANG
- Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych. Ekspert i Trener Budownictwa Pasywnego.
- Z budownictwem pasywnym związany zawodowo od lat 90-tych.
- Autor wielu projektów badawczych, publikacji, wystąpień międzynarodowych (w tym przed rządem federalnym na 2 Austriackim Szczycie Klimatycznym, chińskim ministrem budownictwa czy Międzynarodowej Konferencji Budownictwa Pasywnego) na temat budynków w najwyższych standardach energetycznych. Od 1999 sam użytkuje certyfikowany budynek jednorodzinny w standardzie pasywnym.
ARCH. TOMASZ PYSZCZEK i ARCH. MARCIN STELMACH
- Certyfikowani Projektanci Budynków Pasywnych i Certyfikatorzy Budynków Pasywnych
- Członkowie Zespołu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego
- Właściciele biura projektowego Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach Sp. J. specjalizującego się od 2007 roku wyłącznie w projektowaniu budynków pasywnych. Autorzy największych budynków pasywnych w Polsce, m.in. pierwszej hali sportowej zrealizowanej w 2011 roku w Słomnikach pod Krakowem i oddanego niedawno do użytku Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.
DR ANDRZEJ GÓRKA
- Certyfikowany Konsultant Budynków Pasywnych
- Certyfikator Budynków Pasywnych
- Członek Zespołu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego
- Ekspert zajmujący się aspektami teoretycznymi i praktycznymi komfortu środowiska wewnętrznego w budynkach, fizyką budowli oraz efektywnością energetyczną budynków wraz z ich wyposażeniem pod kątem instalacji i systemów sterowania. Nadzoruje przebieg realizacji budynków pasywnych, m.in. największego budynku w standardzie pasywnym w Polsce – Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.
INŻ. ŁUKASZ KULASZEWSKI
- Certyfikowany Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego
- Projektant i wykonawca instalacji wentylacji mechanicznej.
- Współwłaściciel firmy EcoLogic, która ma na koncie przeszło 130 instalacji zrealizowanych w budynkach pasywnych.
ADRIAN MAJEWSKI
- Certyfikowany Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego
- Właściciel firmy Husspol, specjalizującej się w budownictwie szkieletowym w najwyższych standardach energetycznych, m.in. w standardzie pasywnym. Działa w obszarze realizacji takich obiektów m.in. w Polsce i Skandynawii.
BARTŁOMIEJ GRABOWSKI
- Certyfikowany Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego
- Wieloletni pośrednik i inwestor na rynku nieruchomości. Obecnie deweloper i Manager sprzedaży domów prefabrykowanych.
ARCH. KAMIL WIŚNIEWSKI
- Międzynarodowy Trener i Ekspert Budownictwa Pasywnego
- Certyfikator Budynków Pasywnych
- Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych
- Założyciel Akademii Zdrowego Budownictwa. Odpowiedzialny w Polsce za rozwój i kształcenie z budownictwa pasywnego wszystkich uczestników procesu budowy. Dyrektor Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Właściciel pracowni projektowej GreenCherry Architecture, specjalizującej się w budynkach pasywnych. Doradza w temacie szeroko rozumianej efektywności energetycznej w Polsce, innych krajach europejskich i Chinach.