Zapewniamy sprawdzoną wiedzę w oparciu o 30 lat doświadczeń Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.
Akademia Zdrowego
Budownictwa
Akademia Zdrowego Budownictwa to miejsce stworzone dla profesjonalistów, inwestorów komercyjnych, indywidualnych i innych uczestników procesu budowy. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie profesjonalnej wiedzy i umiejętności z zakresu budownictwa o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię, tj. wysoce energooszczędnego i pasywnego. Poznaj główne filary naszej działalności:
Inicjatywa edukacyjna i program szkoleniowy
zatwierdzone przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oraz Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt w ramach której od 8 lat prowadzone są szkolenia eksperckie dla profesjonalistów, inwestorów indywidualnych i adeptów sztuki budowlanej (uczniów i studentów) z budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego dla nowych i modernizowanych obiektów, zakończonych Europejskim Tytułem i Certyfikatem - cenionym i uznawanym na całym świecie.
Społeczność Ekspertów Budownictwa Pasywnego
tworzona przez jej absolwentów – profesjonalistów, uczestników procesu budowy, którzy z uwagi na komplementarne specjalizacje otrzymują możliwość nawiązania nowych, wartościowych kontaktów, wzajemnego wsparcia czy współpracy. Należą do niej m.in.: architekci, nadzorcy, kierownicy budowy, wykonawcy, ekipy budowlane, audytorzy energetyczni, producenci komponentów do budownictwa pasywnego, właściciele składów budowlanych, inwestorzy i inni!
Szansa na rozwój zdrowego budownictwa w Polsce
Budynki pasywne i niskoenergetyczne to jedno z kluczowych rozwiązań w walce ze smogiem i niezbędny element miast niskoemisyjnych, w ujęciu globalnym.
Budowa nowych obiektów prywatnych i publicznych w standardzie „near zero energy building” oraz termomodernizacja istniejących to znaczący krok w kierunku zatrzymania galopujących zmian klimatycznych, poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza oraz wzrost udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnym bilansie zużycia energii.
Dla Ciebie jako użytkownika lub dla Twojego klienta, to najwyższy komfort temperaturowy i jakości powietrza, gwarancja bezpieczeństwa w aspekcie zdrowia, niezależność finansowa pod kątem kosztów eksploatacji i trwałości budynku oraz ograniczenie ryzyka utraty wartości rynkowej inwestycji w dłuższej perspektywie. Te aspekty będą w niedalekiej przyszłości wyznaczać rzeczywistą wartość danej inwestycji.
Ambasador
w walce na rzecz zatrzymania zmian
klimatycznych
i poprawy jakości powietrza
Budowa nowych obiektów prywatnych i publicznych w standardzie o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 i zanieczyszczeń powietrza oraz wzrostu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnym bilansie zużycia energii.
O wyzwaniach branży
budowlanej w Polsce
założyciel Akademii
- arch. Kamil Wiśniewski